Проекти

 

Збірник матеріалів міжнародного наукового симпозіуму "Вимушена міграція в ХХІ столітті. Виклики, цінності, рефлексії" (1-3 грудня 2023)

 

Збірник матеріалів Х Міжнародної науково-практичної конференції Соціокультурна діяльність: традиції та нові виклики (26 травня 2023)

 

 

 Проект «Соціалізація підлітків-сиріт» завершився.

Він тривав 6 місяців з листопада 2015 по травень 2016. В ході проекту проведено тренінги на тему: «Я успішний, самопрезентація», «Фінансова грамотність», «Правова грамотність», «Моє покликання». У тренінгах взяли участь вихованці Бориславської школи-інтернату для дітей з хронічними захворюваннями органів травлення, Бориславського сиротинця "Оріана", Червоноградської загальноосвітньої школи-інтернату, сиротинцю "Добре серце" у с. Новий Милятин, загалом 66 дітей. Усі учасники проекту отримали посібник «Шпаргалка життя», який містить корисну інформацію для підлітків в розрізі чотирьох блоків: основи правової і фінансової грамотності, профорієнтація і психологічний блок "пізнай себе".

 

Бюджет проекту: 18 200 грн.

Щиро дякуємо нашим жертводавцям без яких реалізація проекту була б неможливою: Олена Кондратенко, Олекса Герега, Сергій Сумніков, Наталія Шейко, Маріанна Котюк, Светлана Букатова, Юлія Бурка, Лілія Войтух, Остап Флейчук, Сергій Семів, Мар'яна Мельник (Мельник Мар'яна), Назар Шевц, Українська Галицька Асамблея.

А також колективу, який невтомно працював над його реалізацією: Hanna Antonyuk, Olya Matiychuk, Svitlana Nezabytowska, Maryana Bas, Olesia Kovalyshyn, Анна Иванцик, Taras Antonyuk.



Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Соціокультурна діяльність: стан, проблеми, перспективи розвитку» можна знайти у вкладеному файлі Conference_November_2015.pdf


Друзі, наш проект «Соціалізація підлітків-сиріт» успішно стартував!

Вчора здійснили ознайомчу поїздку в Бориславську загальноосвітню школу інтернат І-ІІІ ст. для дітей з хронічними захворюваннями органів травлення. Вихованці інтернату напрочуд позитивні і відкриті діти. Наступний виїзд плануємо здійснити 09.12. 2015р. і провести для них заняття з фінансової грамотності. Нагадуємо, що триває збір коштів на наш проект, який дасть змогу дітям покращити свої знання  ще й з правової грамотності, набути навиків з пошуку роботи та попрацювати з дитячим психологом. Підтримайте наш проект і подаруйте їм шанс на щасливе майбутнє! А ось і невеличкий фото-звіт:

 

 


Соціалізація сиріт-підлітків

Друзі, Громадська організація «Центр суспільних інновацій» розпочинає  реалізацію проекту «Соціалізація сиріт-підлітків». Всі ми знаємо, що система освіти в Україні недосконала, особливо система освіти у школах-інтернатах.

Через відсутність компоненти підготовки дітей-сиріт в інтернатах до реального життя у суспільстві, вихованці цих закладів часто опиняються у складних життєвих обставинах. Кожен 2-й підліток-сирота після закінчення інтернату вчиняє злочин, кожен 5-й стає безпритульним, кожен 7-й закінчує життя самогубством. Лише 1% таких дітей здобувають вищу освіту і є успішними в житті. Мета нашого проекту підвищити рівень соціалізації вихованців інтернатів. У ході проекту буде проведене навчання для таких діток у 8 інтернатах Львівської області, яке сприятиме підвищенню обізнаності дітей-сиріт щодо їхніх прав і пільг, рівня їх фінансової грамотності; інформуванню щодо можливостей подальшого навчання і отримання роботи; дозволить подолати страхи, пов’язані з закінченням інтернату і надасть впевненості у власних силах. Дати таким діткам знання і навики виживання в сучасному світі набагато важливіше аніж подарувати цукерку чи іграшку. Підтримайте будь ласка наш соціально важливий проект!

Для його реалізації нам необхідно зібрати 46600 грн. Не будьте байдужі, навіть ваші 10-20 грн. надзвичайно важливі і можуть змінити на краще життя і долю дітей-сиріт! Внесок необхідно сплатити за такими реквізитами:

ГО «Центр суспільних інновацій»
р/р 26005053816757 в ПАК КБ «ПриватБанк»
МФО 325321
ЄДРПОУ 38821786
№ картки Приватбанку 5169 3305 0726 9758
Призначення платежу: благодійний внесок на розвиток статутної діяльності ГО

Покроковий звіт про реалізацію проекту можна буде моніторити на нашому сайті http://www.socialinnovation.org.ua  Дякуємо за розуміння і підтримку і просимо поширювати цю інформацію серед своїх друзів і колег. З будь-яких питань звертатися до координатора проекту Ганни Антонюк hanna.antonyuk@gmail.com

 


Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку: Україна в сучасному світі» відбудеться 22 травня 2015 р. 

Запрошуємо! Умови участі тут:  conference_may_2015.pdf

 



Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні проблеми розвитку соціокультурної сфери», м. Львів. 

16 грудня 2014 р. виступили співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції«Актуальні проблеми розвиткусоціокультурної сфери», м. Львів. 

Zbirnyk.pdf


  Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні напрями відновлення економіки та соціальної сфери України в умовах системної кризи», м. Львів. 

11 грудня 2014 р. виступили співорганізатором Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегічні напрями відновлення економіки та соціальної сфери України в умовах системної кризи», м. Львів.

Детальніша інформація за посиланням
http://aprostir.org.ua/mizhnarodna-naukovo-praktychna-konferentsiyastratehichni-
napryamy-vidnovlennya-ekonomiky-ta-sotsialnoji-sfery-ukrajinyv-
umovah-systemnoji-kryzy11-hrudnya-2014-roku-m-lviv/#more-296



Реформа місцевого самоврядування

Реформа місцевого самоврядування повинна починатися з легітимізації та контролю за діяльністю місцевої влади: Львівські ініціативи

Поки у країні йде війна, кожен з нас зобов’язаний вести війну за кращу країну на місцях. Для цього мало сьогодні лише стояти на Майданах. Треба змінювати систему! Нам це під силу!

І у Львові ми пробуємо. Починаємо змінювати систему місцевого самоврядування.

Перший крок: чіткий діагноз. У Львові, попри окремі позитивні зміни, найбільші зловживання і корупція поширені у сфері державних закупівель, земельних відносин. Також у нас повна безвідповідальність, і як виявилося, не легітимність, представницької і виконавчої влади.

Який мав би бути засновник Львівської міської ради, виконкому. Але оскільки територіальна громада Львова досі не зареєстрована як орган місцевого самоврядування, вона не може бути засновником Львівської міської ради і виконкому. Відповідно констатуємо нелегітимність представницької та виконавчої влади в місті Львові,  засновником якої не є територіальна громада, а отже ці органи засновані в неконституційний спосіб!

Крім цього, задумайтеся: фактично власником  комунального майна  у всіх витягах про право власності не є територіальна громада міста Львова (хоча згідно Конституції України: земля, ліс, природні ресурси, комунальне майно, БЮДЖЕТ є власністю територіальної громади, яка може ними розпоряджатися).  Що є прямим порушення Конституції України, діючих земельного, водного, цивільного, податкового кодексів, Закону України про місцеве самоврядування.

Тому першочергові завдання реформи місцевого реформування: максимальний контроль за владою і її легітимізація. А також, контроль за діяльністю службовців, які здійснюють управління та розпорядження комунальним майном!

Другий крок: Вибір МеханізмІВ. Вуличні протести сьогодні виявляють громадську думку, але не забезпечують інституційних змін. Тому ми вирішили, що зміни мають бути проведені, найперше, у правовому полі, які зафіксували б вимоги громади і зобов’язали Львівську міську раду, виконком і міського голову виконувати свої зобов’язання і звітувати перед територіальною громадою.

Серед законодавчо визначених механізмів висловлення громадської вимоги,  найпростішим і прийнятним для ініціювання змін ми обрали громадське слухання. За результатами якого ми, як представники територіальної громади, маємо право вимагати змін.

Механізм проведення громадських слухань передбачений Статутом територіальної громади міста Львова.

 І ми ініціювали таке слухання! Зібравши близько 2000 підписів мешканців Львова.

Також було визначено, що оптимально, коли рух за розвиток територіальної громади не очолюватиме жодна політична сила. Цей розвиток  повинна стимулювати сама громада! Тому це у Львові перше ініційоване мешканцями громадське слухання!

Свідомо ми не оформлювали цю ініціативу від жодної організації чи партії! Саме від мешканців! Щоб ставлячи підпис під такою ініціативою кожен усвідомив, що САМЕ ВІН І Є ВЛАДОЮ!

Громадське слухання щодо підвищення прозорості роботи та звітування міського голови, депутатів та виконавчих  органів Львівської міської ради з використанням принципів електронного врядування відбулося 30 липня 2014 р.

 

Що ми вимагаємо:

Якщо коротко:

1)    Зобов’язати представницькі і виконавчі органи місцевого самоврядування у Львові  звітувати перед громадою, юридично закріпити зобов’язання органів влади звітуватися, також юридично визначити не лише повноваження і обов’язки представників органів влади, але і їх відповідальність за дії, які суперечать інтересам територіальної громади.

2)     реєстрація територіальної громади як органу місцевого самоврядування, забезпечення можливості прямого врядування громади  і перереєстрація інших органів місцевого самоврядування (міської ради. виконкому) згідно вимог Конституції України.

 

 

 

Координатор громадської ініціативи О.Дацко

презентує вимоги громади

 

Під час слухань присутні проголосували за рішення, яке має затвердити Львівська міська рада

(проект рішення додається).

 

 

 

 

 Що ВЖЕ ДАЛА НАША ІНІЦІАТИВА:

З досягнень на цей момент:

За вимогою мешканців,  Львівська міська рада за результатами громадського слухання ініціювала створення чотирьх робочих груп:

1) по питаннях наповнення сайту Львівської міськради, питаннях висвітлення показників "прозорого бюджету ", договорів та тендерів;

2)  електронні звернення до міськради;

3) електронна черга в дитячі садочки;

4) електронний документообіг.

Просимо усіх долучитися до поширення інформації про роботу цих груп. Про графіки їх роботи можете довідатися у  контактної особи у Львівській міській раді: Антона Шишкіна (ІТ-управління ЛМР ).

На жаль, Львівська міська рада не оформила поки роботу цих груп офіційно. Також  не анонсує про ці ініціативи на своєму сайті. Зараз ми хочемо зобов’язати їх зробити публічними ці ініціативи.

Розуміємо, що існує  загроза, що Львівська міська рада всіляко уникатиме саме юридичного закріплення таких вимог.

САМЕ ТОМУ МИ ПРОСИМО УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ПІД ЧАС СЕСІЇ (ЇЇ ДАТУ ПОВІДОМИМ ЧЕРЕЗ ЗМІ І СОЦМЕРЕЖІ), НА ЯКІЙ ДЕПУТИТИ МАЮТЬ ЗАКРІПИТИ ЦІ ВИМОГИ, ЗОБОВЯЗАТИ ЇХ ЦЕ ЗРОБИТИ СВОЄЮ ПРИСУТНІСТЬ ПІД ЛЬВІВСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ!

Крім цього, закріплення наших вимог неможливе без змін нормативно-правової бази, найперше Статуту територіальної громади міста Львова. Ми вимагали під час слухань закріпити ці вимоги  шляхом внесення змін до діючого або розробки нового статуту територіальної громади міста Львова.  Але Львівська міськрада категорично відмовилася підтримувати таку інціативу, бо вона лобіює затвердження статуту, розробленого у 2010 році, який через невідповідність Конституції України, не погоджує управління юстиції  уже 4 роки.

Тому ми створили робочу групу  по розробці нової редакції статуту тер. громади міста, до якої уже увійшли представники понад 15 гром. організацій.

Зараз ми оформляємо роботу над новою редакцією Статут офіційно як місцеву ініціативу. І в подальшому хочемо, щоб до розробки нового Статуту територіальної громади долучалися й інші організації.

Усі бажаючі можуть долучитися до групи «Статут територіальної громади міста Львова 2014» у Facebook: https://www.facebook.com/groups/670785723005003/

Або надіслати запит на отримання інформації про роботу групи:

Олесі Дацко: olesya.datsko@gmail.com

Щоб цей Статут був легітимним, пропонуємо, щоб розроблену нову редакцію Статут після юридичної експертизи, територіальна громада затвердила на міському референдумі або через систему електронного врядування територіальної  громади.

Наша місцева ініціатива для розвитку територіальної громади міста Львова тількистартувала.

Разом ми зможемо змінити дуже багато!



Робоча група з удосконалення електронної системи реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади міста Львова.

ГО «Центр суспільніих інновацій» була інніціатором створення робочої групи з удосконалення електронної системи реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади міста Львова. Учасниками робочої групи є представники інших громадських організації, управління освіти, львівської міської ради. Робоча група розпочала свою роботу 13.08.2014 р. На сьогоднішній день напрацьовано рекомендації, які дозволять зробити процесс реєстрації дитини у дошкільний заклад максимально прозорим і зрозуміли, уникнути корупційних схем та підвищити ефективність роботи дитячих садочків. Очікуємо імплементації запропонованих змін.

Стратегіїї розвитку тертиторіальних громад

9 жовтня 2014 р. у м. Стрий Львівської області Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень в м. Львові спільно з ГО «Центр суспільних інновацій», МГО «Інституту міжнародних економічних досліджень», ГО «Академічний простір» було організовано засідання «фокус-групи» із формування «Стратегії розвитку територіальної громади». Детальніше ...

    Центр суспільних інновацій
         
    Актуально   |   Про Нас   |   Контакти   |   Галерея   |   Звіти   |   Проекти