Актуально

6 жовтня відбулася чергова зустріч з громадськими активістами Львівської області у Конференціямежах спільного проекту з
 
 
Конференція

Наукова спільното, не втратьте можливість опублікувати матеріали своїх досліджень. Запрошуємо до участі у VIII міжнародній конференції "Креативність в освіті, культурі та менеджменті". Дата проведення - 2 грудня 2019р. Робочі мови: українська, англійська, російська, польська. Дедлайн подачі матеріалів -  1 грудня 2019р.

Тематичні секцї 

Секція 1. Креативні індустрії Секція 2. Маркетингові та менеджерські практики Секція 3. Мистецвознавчі студії Секція 4. Культурна політика Секція 5. Креативніть в роботі та науці

Детальніша інформація за посиланням.


Матеріали конференції
Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції «Особливості формування міжнародних економічних відносин в умовах дестабілізації міжнародної системи».
 
 
 
Наші у Дніпрі
20-21 жовтня експерт ГО "Центр суспільних інновацій" д.е.н., професор Марія Флейчук виступила основним доповідачем на дводенному семінарі "Гуманістичні тенденції в розвитку суспільства та їх імплементація в викладання географії в школі (організованого на базі Центру підвищення кваліфікації м.Дніпра).
23-24 жовтня вона презентувала доповіді, розроблені спільно з членами ГО "ЦСІ" Олесею Дацко та Зеновією Шульгою для студентів Дніпровської академії музики ім. М. Глінки та представників Всеукраїнської Асоціації Гуманної Педагогіки. Доповіді стосувалися тем: "Глобальні економічні зміни та виклики, "Економіка України: реалії та перспективи", "Економіка та духовність", "Економічний потенціал України як резерв розвитку Європи", "Досвід діяльності ГО "Центр суспільних інновацій" - що далі?"

Зустрічі пройшли надзвичайно плідно і дали підстави накреслити перспективи подальшої співпраці між науковими і громадським колами різних регіонів України.

Тренінг у Бібрці
6 жовтня 2016 р. відбулася чергова зустріч з громадськими активістами Львівської області у межах спільного проекту з Українською Галицькою Асамблеєю «Активізація діяльності громад». Цього разу тренери Богдан Зелений («Центр громадської адвокатури») та Андрій Пелехатий (Інститут регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України), а також куратор проекту Марія Флейчук завітали до м.Бібрка. Під час зустрічі обговорювали юридичні аспекти децентралізації та бюджетування.

Приємним було те, що на захід завітали громадські активісти, мер міста, секретар міськради, сільські голови, депутати та просто небайдужі громадяни, які продемонстрували розуміння питань децентралізації та місцевого самоврядування. Особливо гаряче обговорювалися аспекти, пов’язані з власністю на землю, новими можливостями та загрозами для громади у сфері освіти, медичного обслуговування, пошуку альтернативних джерел фінансування процесів функціонування та розвитку громади.

Віримо, що громада продемонструє вагомі результати у творенні власного буття та буде гідним прикладом для інших. Успіхів Вам, друзі!!!

 
 
завітали до м.Бібрка. Під час зустрічі обговорювали юридичні аспекти децентралізації та бюджетування.
Приємним було те, що на захід завітали громадські активісти, мер міста, секретар міськради, сільські голови, депутати та просто небайдужі громадяни, які продемонстрували розуміння питань децентралізації та місцевого самоврядування. Особливо гаряче обговорювалися аспекти, пов’язані з власністю на землю, новими можливостями та загрозами для громади у сфері освіти, медичного обслуговування, пошуку альтернативних джерел фінансування процесів функціонування та розвитку громади.
Віримо, що громада продемонструє вагомі результати у творенні власного буття та буде гідним прикладом для інших. Успіхів Вам, друзі!!!


Підвищуємо свою компетентність на тренінгу "Фінанси ГО. Звітування. Пошук джерел фінансування" в рамках Проекту "Українська регіональна поатформа громадських ініціатив". 


 Приєднались до громадської благодійної ініціативи 

"Розфарбуй лікарню"

Ми «додаємо кольору» в життя маленьких пацієнтів львівських лікарень, розфарбовуючи стіни дитячих відділень. 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


   Громада це - МИ!

5 лютого в Жидачеві мали зустріч з місцевими активістами в межах циклу тренінгів з Активізації громад Львівщини. Було цікаво як організаторам, так і учасникам, які були активними, ініціативними і небайдужими до долі своєї громади та свого міста. Тішимося, що є люди,які хочуть щось змінювати і не бояться брати на себе відповідальність.



Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі

ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції

«Соціокультурна діяльність: стан, проблеми, перспективи розвитку»,

яка відбудеться 27 листопада 2015 р.

 

Тематичні напрями роботи конференції:

 Секція 1. Розвиток культури в Україні: минуле, сучасність, майбутнє.

Секція 2. Реформи в економіці: напрями та перспективи.

Секція 3. Екологія та середовище життєдіяльності людини.

Секція 4. Громадянське суспільство: активізація та перешкоди.

Секція 5. Освіта та інновації.

Деталі участі за посиланням: _____2015.pdf


 Триває робота над створенням стратегій розвитку громад Львівщини

Цієї суботи, 21 листопада 2015 року, представники громад сіл Довголука, Воля-Довголуцька та Монастирець Стрийського району  (під модераторством  ГО  «Реформи разом», ініціативної групи “Розвиток громад Львівщини” спільно з благодійним фондом “Ми – єдина родина”, Регіональним філіалом Національного інституту стратегічних досліджень у м.Львові, ГО «Центр суспільних інновацій» за підтримки “Української регіональної платформи громадських ініціатив”, що  адмініструється ГО «Центр «Жіночі перспективи», та за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні) провели робочу зустріч задля обговорення перспектив створення Стратегії Грабовецької об’єднаної територіальної громади (ОТГ).

Під час зустрічі голова Грабовецької ОТГ п.Богдан Барабаш розповів про успіхи створення Стратегії у іншій частині громади селах Грабівці, Конюхів та Колодниця, а також про важливість такої стратегії для громади, аби реформи з децентралізації стали реальними і справді корисними для людей. Він висловив сподівання на активну участь у реалізації Стратегії кожного, хто проживає на території ОТГ. 

Священик о.Микола із Волі-Довголуцької благословив захід, висловив свою підтримку громаді та заохотив до дії. Депутати ОТГ взяли активну участь в обговоренні питань щодо організації комітетів виконкому ОТГ, котрі візьмуть участь у реалізації напрямків Стратегії розвитку ОТГ. 

Представники громади з допомогою професійних  фасилітаторів  (фахівців у сфері роботи з великими групами людей – Христини Яблонської, Олени Лукіної та Ольги Лущик) – як молодь, так і представники старшого покоління – надзвичайно активно взяли участь в розробці  напрямів  реалізації Стратегії розвитку об'єднаної громади і, за їх словами, одержали потужний  поштовх до активної дії. Найактивніше включалися в дискусію щодо питань інфраструктури, освіти, культури та дозвілля, охорони довкілля та історичного середовища тощо.

 «Сьогодні жителі Грабовецької громади з «Реформи разом» виконували настанови Андрея Шептицького: "Не голосними словами любити свою країну, а щоденною настирливою працею". Бо люди сіл Довголука, Воля-Довголуцька, Монастирець сьогодні пожертвували своїм вихідним днем для продовження роботи над розробкою Стратегії розвитку своєї громади.

Це вже друга зустріч на Стрийщині в рамках проекту “Розвиток територіальних громад Львівщини через стратегічне планування та інформаційну підтримку діяльності громад”, який своєю чергою є складовою проекту «Підтримка місцевих організацій громадянського суспільства та місцевих ініціативних груп для здійснення демократичних змін в Україні».

Наступна сесія із розробки Стратегії розвитку відбудеться у громаді с. Кавсько 28 листопада 2015 р., початок о 12:00. 


Друзі, наш проект «Соціалізація підлітків-сиріт» успішно стартував!

Вчора здійснили ознайомчу поїздку в Бориславську загальноосвітню школу інтернат І-ІІІ ст. для дітей з хронічними захворюваннями органів травлення. Вихованці інтернату напрочуд позитивні і відкриті діти. Наступний виїзд плануємо здійснити 09.12. 2015р. і провести для них заняття з фінансової грамотності. Нагадуємо, що триває збір коштів на наш проект, який дасть змогу дітям покращити свої знання  ще й з правової грамотності, набути навиків з пошуку роботи та попрацювати з дитячим психологом. Підтримайте наш проект і подаруйте їм шанс на щасливе майбутнє! А ось і невеличкий фото-звіт:

 


 Соціалізація сиріт-підлітків

ГО «ЦСІ» розпочинає реалізацію проекту «Соціалізація сиріт-підлітків». Через недостатню підготовку дітей-сиріт в інтернатах до реального життя у суспільстві вихованці цих закладів часто опиняються у складних життєвих обставинах: кожен 2-й підліток-сирота після закінчення інтернату вчиняє злочин, кожен 5-й стає безпритульним, кожен 7-й закінчує життя самогубством. Лише 1% таких дітей здобувають вищу освіту і є успішними в житті.

Мета нашого проекту – підвищити рівень соціалізації вихованців інтернатів. У ході проекту буде проведене навчання для таких дітей у 8 інтернатах Львівської області, яке сприятиме підвищенню обізнаності дітей-сиріт щодо їхніх прав і пільг, рівня їх фінансової грамотності; інформуванню щодо можливостей подальшого навчання і отримання роботи; дозволить подолати страхи, пов’язані з закінченням інтернату і надасть впевненості у власних силах.

Підтримайте, будь ласка, наш соціально важливий проект! Адже світ який Тебе оточує це також – Ти! 


ХОЧЕШ ЖИТИ У КРАЩОМУ СУСПІЛЬСТВІ БЕЗ НАРКОМАНІВ, ЗЛОЧИНЦІВ І БЕЗПРИТУЛЬНИХ – ПОЖЕРТВУЙ НА ЦЕ ХОЧА Б 1 ГРИВНЮ!


Не будьте байдужі!

Внесок можна сплатити за такими реквізитами: 

ГО «Центр суспільних інновацій»
р/р 26005053816757 в ПАК КБ «ПриватБанк»МФО 325321
ЄДРПОУ 38821786 
№ картки Приватбанку 5169 3305 0726 9758
Призначення платежу: благодійний внесок на розвиток статутної діяльності ГО

Звіт про реалізацію проекту можна моніторити на нашому сайті


тел.: 097-97-39-665

Детальна наглядна інформація тут: Orphans.pdf


Міжнародний пленер по художньому текстилю "Переплетіння" 

Друзі, раді вас повідомити що з 24.07 по 02.08.2015 р. проходитиме XVIII Міжнародний пленер по художньому текстилю "Переплетіння" в рамках нашого постійнодіючого проекту "Економіка в культурі, культура в економіці". Запрошуємо всіх бажаючих на відкриття пленеру, яке відбуватиметься 24.07. о 12.00 за адресою: Національний музей у Львові ім. А.Шептицького, м.Львів, Проспект Свободи, 20. Детальна інформація у вкладеному файлі нижче.

plener.pdf 


Ми активно вдосконалюємось і налагоджуємо комунікацію.

24 квітня 2015 року взяли участь у тренінгу, що проводився Міжнародним фондом "Відродження" за участі близько двадцяти членів громадських організацій західного регіону. PR координатор Радослава Чекмишева ділилась досвідом про принципи, засоби та результати комунікаційної діяльності.

      

 


22 травня 2015 р.  відбудеться міжнародна науково-практична конференція «Проблеми і перспективи соціально-економічного розвитку: Україна в сучасному світі»

 Запрошуємо! Умови участі тут conference_may_2015.pdf

 


Підсумкова конференція програми "Культура" східного партнерства за участю представників нашої організації

 

https://www.facebook.com/EuroEastCulture/photos/a.591715817600723.1073741839.150935738345402/591715864267385/?type=1&theater

 


Олеся Дацко (в співавторстві з І. Гурняком) в Дзеркалі тижня 

http://gazeta.dt.ua/macrolevel/ukrayinci-kripaki-abo-yak-z-ukrayini-zrobili-feodalnu-derzhavu-_.html

12 листопада 2014 року в рамках навчальної програми для громадськості Львівщини Ганна Антонюк взяла участь в одноденному тренінгу «PR як ефективна складова управління в діяльності громадської організації». Захід проводив Інститут лідерства та управління УКУ за підтримки ЛОДА.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=902287053138361&set=gm.730305573732138&type=1&theater  

3-4 листопада 2014 року взяли участь у регіональному тренінгу Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань реєстрації та звітності організацій громадянського суспільства.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=873621202670795&set=gm.725749657521063&type=1&theater
 

ГО «Центр суспільніих інновацій» була інніціатором створення робочої групи з удосконалення електронної системи реєстрації дітей у дошкільні навчальні заклади міста Львова. Учасниками робочої групи є представники інших громадських організації, управління освіти, львівської міської ради. Робоча група розпочала свою роботу 13.08.2014 р. На сьогоднішній день напрацьовано рекомендації, які дозволять зробити процесс реєстрації дитини у дошкільний заклад максимально прозорим і зрозуміли, уникнути корупційних схем та підвищити ефективність роботи дитячих садочків. Очікуємо імплементації запропонованих змін.

 

Запрошуємо Вас узяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Трансформаційні зміни в економічній системі: виклики часу», яка відбудеться 7 травня 2014 року.   

До участі у конференції запрошуються науковці вітчизняних та зарубіжних вищих навчальних закладів, представники науково-дослідних і проектних організацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, представники ділових кіл, аспіранти, здобувачі, а також студенти.

Детальніше

 

Реформа місцевого самоврядування повинна починатися з легітимізації та контролю за діяльністю місцевої влади: Львівські ініціативи

Поки у країні йде війна, кожен з нас зобов’язаний вести війну за кращу країну на місцях. Для цього мало сьогодні лише стояти на Майданах. Треба змінювати систему! Нам це під силу!

І у Львові ми пробуємо. Починаємо змінювати систему місцевого самоврядування.

Перший крок: чіткий діагноз. У Львові, попри окремі позитивні зміни, найбільші зловживання і корупція поширені у сфері державних закупівель, земельних відносин. Також у нас повна безвідповідальність, і як виявилося, не легітимність, представницької і виконавчої влади.

 

Який мав би бути засновник Львівської міської ради, виконкому. Але оскільки територіальна громада Львова досі не зареєстрована як орган місцевого самоврядування, вона не може бути засновником Львівської міської ради і виконкому. Відповідно констатуємо нелегітимність представницької та виконавчої влади в місті Львові,  засновником якої не є територіальна громада, а отже ці органи засновані в неконституційний спосіб!

Крім цього, задумайтеся: фактично власником  комунального майна  у всіх витягах про право власності не є територіальна громада міста Львова (хоча згідно Конституції України: земля, ліс, природні ресурси, комунальне майно, БЮДЖЕТ є власністю територіальної громади, яка може ними розпоряджатися).  Що є прямим порушення Конституції України, діючих земельного, водного, цивільного, податкового кодексів, Закону України про місцеве самоврядування.

Тому першочергові завдання реформи місцевого реформування: максимальний контроль за владою і її легітимізація. А також, контроль за діяльністю службовців, які здійснюють управління та розпорядження комунальним майном!

 

Другий крок: Вибір МеханізмІВ. Вуличні протести сьогодні виявляють громадську думку, але не забезпечують інституційних змін. Тому ми вирішили, що зміни мають бути проведені, найперше, у правовому полі, які зафіксували б вимоги громади і зобов’язали Львівську міську раду, виконком і міського голову виконувати свої зобов’язання і звітувати перед територіальною громадою.

Серед законодавчо визначених механізмів висловлення громадської вимоги,  найпростішим і прийнятним для ініціювання змін ми обрали громадське слухання. За результатами якого ми, як представники територіальної громади, маємо право вимагати змін.

Механізм проведення громадських слухань передбачений Статутом територіальної громади міста Львова.

 І ми ініціювали таке слухання! Зібравши близько 2000 підписів мешканців Львова.

Також було визначено, що оптимально, коли рух за розвиток територіальної громади не очолюватиме жодна політична сила. Цей розвиток  повинна стимулювати сама громада! Тому це у Львові перше ініційоване мешканцями громадське слухання!

Свідомо ми не оформлювали цю ініціативу від жодної організації чи партії! Саме від мешканців! Щоб ставлячи підпис під такою ініціативою кожен усвідомив, що САМЕ ВІН І Є ВЛАДОЮ!

 

Громадське слухання щодо підвищення прозорості роботи та звітування міського голови, депутатів та виконавчих  органів Львівської міської ради з використанням принципів електронного врядування відбулося 30 липня 2014 р.

 

Що ми вимагаємо:

Якщо коротко:

1)    Зобов’язати представницькі і виконавчі органи місцевого самоврядування у Львові  звітувати перед громадою, юридично закріпити зобов’язання органів влади звітуватися, також юридично визначити не лише повноваження і обов’язки представників органів влади, але і їх відповідальність за дії, які суперечать інтересам територіальної громади.

2)     реєстрація територіальної громади як органу місцевого самоврядування, забезпечення можливості прямого врядування громади  і перереєстрація інших органів місцевого самоврядування (міської ради. виконкому) згідно вимог Конституції України.

 

 

 

Координатор громадської ініціативи О.Дацко

презентує вимоги громади

 

Під час слухань присутні проголосували за рішення, яке має затвердити Львівська міська рада

(проект рішення додається).

 

 

 

 

 

 

 

 

Що ВЖЕ ДАЛА НАША ІНІЦІАТИВА:

З досягнень на цей момент:

За вимогою мешканців,  Львівська міська рада за результатами громадського слухання ініціювала створення чотирьх робочих груп:

1) по питаннях наповнення сайту Львівської міськради, питаннях висвітлення показників "прозорого бюджету ", договорів та тендерів;

2)  електронні звернення до міськради;

3) електронна черга в дитячі садочки;

4) електронний документообіг.

Просимо усіх долучитися до поширення інформації про роботу цих груп. Про графіки їх роботи можете довідатися у  контактної особи у Львівській міській раді: Антона Шишкіна (ІТ-управління ЛМР ).

 

На жаль, Львівська міська рада не оформила поки роботу цих груп офіційно. Також  не анонсує про ці ініціативи на своєму сайті. Зараз ми хочемо зобов’язати їх зробити публічними ці ініціативи.

 

Розуміємо, що існує  загроза, що Львівська міська рада всіляко уникатиме саме юридичного закріплення таких вимог.

 

САМЕ ТОМУ МИ ПРОСИМО УСІХ НЕБАЙДУЖИХ ПІД ЧАС СЕСІЇ (ЇЇ ДАТУ ПОВІДОМИМ ЧЕРЕЗ ЗМІ І СОЦМЕРЕЖІ), НА ЯКІЙ ДЕПУТИТИ МАЮТЬ ЗАКРІПИТИ ЦІ ВИМОГИ, ЗОБОВЯЗАТИ ЇХ ЦЕ ЗРОБИТИ СВОЄЮ ПРИСУТНІСТЬ ПІД ЛЬВІВСЬКОЮ МІСЬКОЮ РАДОЮ!

 

 

Крім цього, закріплення наших вимог неможливе без змін нормативно-правової бази, найперше Статуту територіальної громади міста Львова. Ми вимагали під час слухань закріпити ці вимоги  шляхом внесення змін до діючого або розробки нового статуту територіальної громади міста Львова.  Але Львівська міськрада категорично відмовилася підтримувати таку інціативу, бо вона лобіює затвердження статуту, розробленого у 2010 році, який через невідповідність Конституції України, не погоджує управління юстиції  уже 4 роки.

 

Тому ми створили робочу групу  по розробці нової редакції статуту тер. громади міста, до якої уже увійшли представники понад 15 гром. організацій.

Зараз ми оформляємо роботу над новою редакцією Статут офіційно як місцеву ініціативу. І в подальшому хочемо, щоб до розробки нового Статуту територіальної громади долучалися й інші організації.

Усі бажаючі можуть долучитися до групи «Статут територіальної громади міста Львова 2014» у Facebook: https://www.facebook.com/groups/670785723005003/

Або надіслати запит на отримання інформації про роботу групи:

Олесі Дацко: olesya.datsko@gmail.com

 

Щоб цей Статут був легітимним, пропонуємо, щоб розроблену нову редакцію Статут після юридичної експертизи, територіальна громада затвердила на міському референдумі або через систему електронного врядування територіальної  громади.

 

Наша місцева ініціатива для розвитку територіальної громади міста Львова тільки стартувала.

    Разом ми зможемо змінити дуже багато!



27.03.2014

Проблеми зовнішньої міграції України та інших пострадянських держав

Центр суспільних інновацій
     
Актуально   |   Про Нас   |   Контакти   |   Галерея   |   Звіти   |   Проекти